direct playstore بازار اپل دانلود نسخه موبایل :
Science
دانستنی های علمی روز
دانستنی های علمی روز
03:50

مغز اینشتین چه شد ؟

فردی به نام دکتر هاروی که جسد اینشتین را در اختیار داشت، مغز او را بیرون آورد و قسمت هایی از آن را در اختیار جوامع تحقیقاتی قرار داد.
05:10

کنترل وزن به کمک هرم غذایی

با شناخت جزئیات هرم غذایی می توانید مقدار نیاز روزانه بدن به گروه های مختلف مواد غذایی را بدانید و به این صورت یک تغذیه سالم و کنترل وزن داشته باشید.
00:35

این افراد زنجبیل را با احتیاط مصرف کنند

زنجبیل گیاهی است که فواید بسیاری در درمان برخی بیماری ها دارد اما باید در مصرف آن احتیاط کرد.
03:59

علل،علائم و درمان بدخیمی معده

سرطان معده به زمانی گفته می‌شود که سلول‌های سرطان روی پوشش داخلی معده ایجاد می‌شوند.با عنواع آن علائم و درمان های این بدخیمی آشنا شوید.
00:54

وقتی هلی شات ها به کمک سربازان می آیند

هلی‌کم‌ها تنها برای تصویربرداری هوایی به‌کار نمی‌روند و به زودی استفاده از این ربات‌های پرنده در عملیات‌های نظامی نیز امری متداول خواهد شد
02:53

پایین انداختن توپ بسکتبال از بالای سد! (دوبله)

فکر می کنید اگر یک توپ بسکتبال را از بالای یک سد پایین بیندازید چه اتفاقی برای آن توپ میفتد؟ خب هیچ اتفاق خاصی برایش نمیفتد. حالا اگر حین رها کردن توپ آن را کمی بچرخانید و بعد رها کنید چه می شود؟ این داستان گردش علمی این دوستان ماست که به شما نشان می دهند توپ در حال چرخش چه رفتاری از خود نشان می دهد.
02:53

پنل خورشیدی،راهی جدید برای درآمدزایی با کاهش هزینه مشتری

استفاده از پنل های خورشیدی ،خرید برق از شبکه توزیع را 35تا 50درصد کاهش می دهد.صفحه خورشیدی از مونتاژ سلول‌های خورشیدی و از ترکیبات نیمه هادی ساخته شده‌اند که وظیفه آن‌ها تبدیل انرژی نورانی خورشید به انرژی الکتریکی است.
03:14

چطور ناخن های نوزاد را کوتاه کنیم؟

یکی یکی از مشکلات والدین در روزها و هفته های آغازین، نحوه کوتاه کردن ناخن های نوزادان است. برخی نکته های کلیدی برای این کار به شما یادآوری شود. شاید درجه اطمینان بیشتری در این زمینه به دست آورید و با خیال راحت تر این کار را انجام دهید
07:03

اهرام مصر چگونه ساخته شدند؟ (زبان اصلی)

در این ویدئو خواهید دید که مصریان با استفاده از ابزار و فناوری بسیار قابل توجه اما ابتدایی توانسته اند ساخت این سازه ها را به پایان برسانند.گرچه در آن زمان مصریان به چرخ دسترسی نداشتند، اما با استفاده از راهکارهایی مانند خیس کردن شن قادر به کاهش اصطکاک بودند و همین امر به آنها اجازه می داد صفحاتی که سنگ های غول پیکر آنها را حمل می کرد جابجا کنند. اهرام شهر جیزه در مجاورت یک معدن ساخته شده اند که انتقال سنگ ها را به مراتب آسان تر می کرده است. تعیین جهات اصلی و ایجاد زوایای 90 درجه در آن زمان کار بسیار دشواری بوده، اما با دنبال کردن ستارگان و ساخت یک سطح پایه، این امر نیز کاملا ممکن بوده است. در حال حاضر محققان به این نتیجه رسیده اند که هرم بزرگ یا هرم خوفو احتمالا توسط کمتر از 2000 کارگر و در طی 23 سال ساخته شده است.
03:09

یک زن ایرانی در میان ۱۲ فضانورد جدید ناسا

یاسمین مقبلی یکی از ۱۲ برگزیده جدید سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا (ناسا) برای پرواز به فضاست. این ۱۲ نفر که از میان ۱۸هزار متقاضی شرکت در دوره دوساله فضانوردی ۲۰۱۷ ناسا انتخاب شده اند افزون بر یاسمین مقبلی ، چهار زن و هفت مرد هستند. ناسا به تازگی در مراسمی رسمی این ۱۲ فضانورد برگزیده خود را معرفی کرده است.
01:51

ماسک هوشمند ۹۹ درصد ویروس ها را از بین می برد

یک شرکت انگلیسی ماسک هایی ساخته که آلاینده های هوا و ۹۹ درصد ویروس ها و باکتری ها را از بین می برد.
نظرات   ( 0 نظر )
هیچ نظری برای نمایش وجود ندارد
Science